První zmínka o vesnici Igrane se objevuje v roce 1466, ale letovisko bylo obydleno již v římských dobách, o čemž svědčí sarkofágy nalezené na místním hřbitově. Dominantou obce je štíhlá zvonice kostela Panny Marie od Ružaria z 18. století. V blízkosti kostela se nachází i opevněná věž Zale, vybudovaná v 17. století v době kandijské války, která připomíná dobu bojů proti Turkům, ve kterých se vyznamenával Zale Antičič, po němž věž také dostala jméno.

Nad Igrane se v prastarých olivových hájích nachází kostelík sv. Michala (Sveti Mihovil) z 11. století, což je nejvýznačnější středověká památka v Makarském přímoří.

V blízkosti malého přístavu bylo roku 1760 vybudováno barokní letní sídlo rodiny Šimič – Ivaniševič, které se dochovalo v celkem dobrém stavu až do dneška.

Centrum tvoří plážová promenáda, lemovaná cukrárnami, menšími obchůdky (2 markety, pekárna) a restauracemi. Krásná oblázková pláž, příznivé podmínky pro vodní sporty a čisté moře zajišťují relaxaci a klidnou dovolenou pro všechny věkové kategorie.

Lodní výlety pro nás pořádá rodinná firma majitelů penzionu.

Večerní Makarská - 100 Kn
Celodenní fish picnic – 150 Kn
Aktuální nabídku akcí najdete u delegáta na penzionu.